3DS Max Animasyon Eğitim Öğretim Setleri

3DS Max Animasyon Eğitim Öğretim Setleri

ÖĞRETİM SETLERİNİN ÖZELLİKLERİ

Setlerimizi kullanabilmeniz için temel seviye de olsa 3DS Max programını kullanmasını bildiğiniz kabul edilmektedir. 3DS Max Animasyon tüm detayları ile öğretilmektedir. Öğrenme Sırası Aşağıda Belirtildiği Gibidir:

 

1) 3DS Max 2021 Animasyon 1.Bölüm Video Eğitim Seti:

Animasyona Sıfırdan başlayanlar içindir. 42 saat anlatımlı setimizin detaylı açıklaması aşağıda mevcuttur.

2) 3DS Max 2021 Animasyon 2.Bölüm Video Eğitim Seti:

İlk set olan “3DS Max 2021 Animasyon Video Eğitim Seti” bitirenler içindir. Eksik olan konular, bu setimizde anlatıldı. 33 saat anlatım mevcuttur. Detayını aşağıda bulabilirsiniz.

 3)   3DS Max Animasyon Particle Systems (Parçacık Sistemleri) Video Eğitim Seti:

Yukarıdaki iki seti bitirdiğinizde animasyonu öğrenmiş oluyorsunuz. Animasyon bilginizi daha da geliştirmek için 3DS Max in en büyük özelliklerinden olan Parçacık sistemlerini de öğrenmenizde fayda var. 62 saatlik bu dev eser ile mükemmel bir seviyeye gelmiş olacaksınız.

 

3DS Max 2021 Animasyon 1.Bölüm Video Eğitim Seti

3DS Max 2021 Animasyon Video Eğitim Setinin birinci bölümü olan bu kurs;

Başlangıç seviyesinden başlayarak ileri seviyeye kadar anlatımı yapılan derslerden oluşan bir öğretim setidir.
Kursumuz; 3DS Max ile animasyon yapmaya yeni başlayacak kullanıcılar için oldukça faydalıdır. Ayrıca derslerde 3DS Max'in son versiyonu ile gelen özelliklere de değinilmektedir.

Set içerisinde;

-      3DS Max ile animasyonun temelleri,

-      Grafikleri düzenleyerek animasyon hakimiyetini geliştirecek curve editör, grafik paneli, animasyon dönüştürücüleri,

-      Animasyonda istediğiniz hareketleri hatasız yapmanıza hizmet edecek sınırlandırıcılar ve kontrolcüler,

-      Farklı nesnelerin birbirini etkilemesini sağlayan parametre bağlama,

-      İnsan kalabalıklarını başarılı bir şekilde oluşturacağınız Populate aracı,

-      Fizik kurallarına uygun olarak animasyon yapmayı sağlayan MassFX aracı,

-      İnsan temelli karakter animasyonlarını yapabileceğiniz Biped

konuları çok çeşitli örnekler üzerinden detaylıca anlatıldı.

 

3DS Max 2021 Animasyon 2.Bölüm Video Eğitim Seti

3DS Max 2021 Animasyon Video Eğitim Setinin birinci bölümünde animasyon ile ilgili temel bilgilere detaylı bir şekilde anlatıldı. 

İkinci bölüm olan bu öğretim setinde ise daha üst seviyede konulara değineceğiz.

Kursumuz, birinci bölüm ile birlikte değerlendirildiğinde sizi 3DS Max ile hiç animasyon yapmamış kullanıcı seviyesinden alıp, ileri seviyeye çıkarmayı amaçlayan derslerden oluşmaktadır. Eğitim Setinde:

-      Space Warp olan Motion Field,

-      3DS Max 2021’in önemli kabiliyetlerinden olan Fluids aracı anlatılmaktadır. Fluids ile yüksek fiziksel gerçekçiliğe sahip sıvı animasyonları yapılabilmektedir. 

-      3DS Max ile en yaygın eklentilerden biri olan FumeFX aracını tanıyacağız. FumeFX, duman ve ateş animasyonlarını yüksek foto realistik şekilde oluşturmak için kullanılmaktadır. 

-      3DS Max Animasyonun olmazsa olmaz konusu CAT (Character Animation Toolkit) öğretilmektedir. CAT aracıyla; insan, dört ayaklı hayvan, çok ayaklı hayvan, yaratık, cansız obje gibi modellere hareket ve animasyon verilebilmektedir.

-      Kumaş animasyonları detaylı anlatılmaktadır. 

-      Yüz ve mimik animasyonlarını oluşturma dersi (morpher modifier) kursumuzda anlatımı mevcuttur.

-      Kamera animasyonları anlatılmaktadır:

  • Ortamda kamerayı dolaştırarak animasyon oluşturmayı sistematik hale getiren walkthrough assistent aracı
  • Birden fazla kamera ile çalışıyorsanız kameralar arasında senkronizasyonu sağlamak amacıyla kullanılan camera sequencer aracı
  • Kalabalık model, hareketli veya hareketsiz nesne topluluklarının oluşturulmasını sağlayan Crowd aracı anlatılmaktadır.

-      3DS Max 2021 Animasyon Video Eğitim Setinin birinci ve ikinci bölümünde öğrendiklerimizi pekiştireceğimiz 10 adet animasyon uygulama dersi yaparak kursumuzu tamamlıyoruz. 

 

3DS Max Animasyon Particle Systems Video Eğitim Seti:


İleri Seviye Setimizdir. 
3DS Max 2021 Animasyon setlerini bitirenlere uygundur. 62 Saatlik anlatım mevcuttur.

Particle Systems, 3ds Max yazılımının sahip olduğu en güçlü araçların başında gelmektedir. 3ds Max, parçacık animasyonlarını gerçekleştirebilmek için araçlar sunmaktadır. 

Parçacıklar ile yapabileceğiniz birçok şey vardır:

- Kum fırtınaları, Sis, Duman, Ateş, Alev gibi küçük parçacıkların animasyonlarının yapılabilmesini sağlar.

- Parçacık olarak daha büyük cisimleri, daha kompleks modelleri kullanan animasyonlar yapmayı sağlar.

- Parçacıklar üzerinde, 3DS Max’in MassFX fiziksel motoru kullanılarak, fiziksel simülasyonların gerçekleştirilmesini sağlar.

- Particle Systems; parçacıkları, bir nesnenin atomları gibi kullanarak o nesneye animasyon verilmesini sağlar.

Bu sayılan animasyon tiplerinin tümünün nasıl yapılabileceği, video öğretim kursunda detaylı olarak anlatıldı. 

Parçacıklar ile animasyon yapan diğer eklentiler de 3DS Max içerisindeki Particle Systems araçlarını temel alıp, mimarilerini bunun üzerine geliştirirler. Dolayısıyla; temel 3DS Max bilgi seviyesine sahipseniz ve parçacık sistemleri ile animasyon yapmak istiyorsanız mutlaka edinmeniz gereken video eğitim setidir.

 

3DS Max 2013 Animasyon Video Eğitim Seti

3DS Max 2013 Animasyon Video Eğitim Seti, yeni başlayanlar için hazırlanan kurstur. 3DS Max programında modellemeyi bilen ama animasyon komutlarını öğrenmek isteyenler içindir. Setimiz ile 3DS Max Animasyonun tüm komutları öğretilmektedir.

Max 2013 Animasyon Öğretim Setinin en büyük farkı şudur:

3DS Max 2012 den önce Reactor yani fizik motorları vardı. Reactorler 3DS Max programına yıllar önce konulmuş, sürekli güncelleme ile günümüze kadar gelmiştir. Hem çok sağlıklı hesaplamaya yapmıyor hem de yavaş hesaplıyordu.

3DS Max 2012’den sonra kaldırılıp, yerine MassFX sistemleri ilave edildi. Hem daha sağlıklı hem de reactorlere göre çok daha hızlı hesaplama yapmaktadır. 2013 de MassFX leri de çok geliştirdiler. 3DS Max 2013 Animasyon kursumuzda anlatımı yapıldı. 3DS Max 2009 Animasyon video öğretim setinde yüz ve mimik animasyonları yoktu, 2013 Animasyon eğitim setinde bu dersler ilave edildi.

3DS Max 2013 Animasyon Video Öğretim Kursumuzda, mimari animasyonlara da çok yer verdik. İç ve dış mekân mimari animasyon nasıl yapılır, anlatımı mevcuttur.