Gizlilik ve Güvenlik
ALIŞVERİŞİNİZİ GÜVENLE YAPIN

sanalogretim.com üzerinden yapacağınız her tip alışveriş gizlilik prensibi altında gerçekleşmekte ve dünyanın en gelişmiş güvenlik teknolojisi olan SSL (Secure Socket Layer) sistemleri tarafından korunmaktadır. (tüm önemli veriler 128 bit şifreleme ile koruma altına alınmaktadır). sanalogretim.com, ödemelerinizde kullandığınız kredi kartlarını yüksek teknoloji ile güvence altına almaktadır.

Sitede visa ve master kartlar geçerlidir.

Kartınız çalınır veya kaybolursa lütfen ivedi şekilde bankanıza başvurunuz. Çalıntı kartlarla yapılan alışverişlerden sanalogretim.com sorumlu tutulamaz.

Sitemizde alışveriş yaptıktan sonra kredi kartınızda sipariş haricinde ve bilginiz dışında her hangi bir hareket gözlediyseniz lütfen hemen sanalogretim.com müşteri temsilcinizi arayarak durumu bildiriniz.

ÖZEL BİLGİLERİNİZ KORUMA ALTINDADIR

sanalogretim.com alışveriş sitesinden vereceğiniz sipariş sırasında alınan şahsi bilgileriniz gizlilik prensibi altında saklanmaktadır. Hiç bir şahsi bilginiz yetkili kurumlar tarafından incelenmek amacıyla talep edilmediği sürece üçüncü şahıslara açılmayacaktır.

Bu siteyi kulanarak veya başka bir yolla sanalogretim.com a yollanan tüm kullanıcı yorumları, fikirler, geri dönüşler, posta kartları ve diğer gönderiler sanalogretim.com mülkiyetindedir. Böyle bir durumda sanalogretim.com bu yorumları ticari veya ticari olmayan bir amaçla kullanabilir. sanalogretim.com bu yorumları gizli tutmak, yorum için her hangi bir tazminat ödeme veya yorum yapan kullanıcıya cevap vermek zorunluluğunda değildir.

Online Alışverişlerde Dikkat Edilmesi Gereken Konular:

Kullanıcıların kredi kartı bilgileri, çoğu zaman internet üzerinden yapılan alışverişlerde değil fiziki ortamlarda çalınmaktadır. Bu nedenle kredi kartınızı günlük hayatta kullanırken dikkatli olun.

Ay sonu gelen ekstre bilgilerini dikkatli kontrol edin ve size birşey ifade etmeyen alışverişler için firmalarla irtibata geçin. İnternetten alışveriş yaparken tanıdığınız, bilgi hattı veya müşteri hizmetleri servisi bulunan siteleri tercih edin.

Internet sitesinde firmanın açık adresinin ve telefonun yer almasına dikkat edin.

Bilmediğiniz bir firmadan alışveriş yapacaksanız alışverişinizi yapmadan ürünü aldığınız mağazanın bütün telefon / adres bilgilerini not edin. Eğer güvenmiyorsanız alışverişten önce telefon ederek teyid edin...

İptal ve İade Sözleşmesi
sanalogretim.com alışveriş sitesine hoş geldiniz. Lütfen www.sanalogretim.com adresli alışveriş sitesinde yer alan ürünleri satın alma ve siteyi kullanma şartlarını okuyunuz. Siteyi kullanmanızın aşağıda yer alan kullanım ve satın alma şartlarını kabul ettiğiniz anlamına geldiğini unutmayınız.
GENEL
sanalogretim.com satın alma ve kullanım şartlarını değiştirme hakkını saklı tutar. Siteyi kullanmanız değişen şartları da kabul ettiğiniz anlamına gelir. sanalogretim.com , sitenin belli bölümlerini değiştirme, silme, ekleme ve yer değiştirme haklarını saklı tutar.
SİTE İÇERİĞİ
Aksi not edilmediği takdirde, bu sitede yer alan resim, illüstrasyon, tasarım, icon, fotoğraf, video clip ve metinleri içeren tüm malzemeler (toplu olarak içerik) sanalogretim.com un fikri mülkiyet hakları dahilinde değerlendirilir ve sanalogretim.com bu fikri mülkiyet hakları koruması altındadır. Site ve içeriği sadece ticari olmayan (siteden ürün satın alınması haricinde) bireysel kullanıma yöneliktir. Bu sitede yer alan içeriği sadece bireysel kullanım amacıyla yükleyebilir veya kopyalayabilirsiniz. Yine bu sitede yer alan hiç bir içeriği ve/veya bağlantılı yazılımı (yukarıda belirtilmediği sürece) yayınlayamaz, dağıtamaz, aktaramaz, türevi bir içerik oluşturamaz, satamaz, üretemez veya ticari amaçlı kullanamazsınız.
FESİH
Bu sözleşme siz veya sanalogretim.com tarafında feshedilene kadar geçerlidir. Bu sözleşmeyi istediğiniz an bitirebilirsiniz. Ancak bu durumda aksi belirtilmediği takdirde siteyi kullanma hakkından da vazgeçmiş olursunuz. sanalogretim.com da istediği an ve hiç bir uyarıya gerek duymadan sözleşmeyi feshedebilir ve bu sözleşme kurallarının her hangi birini ihlal ettiğiniz takdirde siteye girişinizi engelleyebilir. Yine aksi belirtilmediği sürece sözleşmeyi feshetmeye karar verdiğiniz takdirde bu siteden kopyaladığınız, indirdiğiniz veya başka bir yolla elde ettiğiniz her türlü malzemeyi imha etmek zorundasınız. sanalogretim.com dan aldığınız her ürün firmamızın garantisi altındadır. Sevkiyat sırasında zarar gördüğünü düşündüğünüz paketleri teslim aldığınız kargo yetkilisi önünde açıp kontrol ediniz. Eğer üründe herhangi bir zarar varsa kargo firmasına tutanak tutturarak ürünü teslim almayınız. Ürün teslim alındıktan sonra kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiğini kabul etmiş olduğunuzu unutmayınız. Paket No Kullanılmış, orijinal ambalajı zarar görmüş, tahrip edilmiş vesair şekildeki ürünlerin iadesi kabul edilmez. Müşteri ürünü, kendisine teslim edildiği andaki durumu ile geri vermekle ve kullanım söz konusu ise kullanma dolayısıyla malın ticari değerindeki kaybı tazminle yükümlüdür. Müşterinin ürünü iade etmesi veya alışverişinden cayması halinde, iade edilen ürün sanalogretim.com ulaştığı andan itibaren onbeş (15) iş günü içerisinde ürün bedeli iade edilir. sanalogretim.com , üründe ve ambalajında herhangi bir açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma ve sair durumları tespit ettiği hallerde ve ürünün müşteriye teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi halinde ürünü iade almayacak ve bedelini iade etmeyecektir. Ürün müşteriye ulaştıktan sonra ortaya çıkabilecek arızalar için lütfen firmamızla başvurunuz. Yukarıdaki şartlara uygun hallerde iade edilen ürünlerde kargo ücreti müşteri tarafından ödenecektir..
ÜRÜNÜMÜZÜN ARKASINDAYIZ
Ayrıca müşteri hizmetlerimize info@meysa.com.tr yollayacağınız e-posta veya 0216 338 88 82 no'lu telefondan ulaşabilirsiniz. Müşteri hizmetlerinden iade işleminiz ile ilgili daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Size teslim edilen ürünler ilgili herhangi bir probleminiz durumunda 0216 338 88 82 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz Satın almış olduğunuz ürün kargo edilmeden önce müşteri hizmetlerini (0216 338 88 82) arayıp iptal ettirebilirsiniz. sanalogretim.com - İnternetteki Alışveriş Dünyanız MEYSA BİLİŞİM YAZILIM VE DONANIM HİZMETLERİ TİC. LTD. ŞTİ.
Mesafeli Satış Sözleşmesi
MADDE 1 – KONU
İşbu sözleşmenin konusu, SATICI'nın, ALICI'ya satışını yaptığı, aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun-Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin kapsamaktadır.
MADDE 2 - SATICI BİLGİLERİ
Ünvan: Meysa Bilişim Yazılım Eğitim Matbaa Donanım Pazarlama Dağıtım Hiz. San. Tic. Ltd. Şti. Adres : Osmanağa Mah. Pavlonya Sok. Nuhoğlu İş Merkezi No:8 Kat: 4 Daire: 47 Kadıköy/İSTANBUL Telefon: (0216) 338 88 82 (Pbx) Faks: (0216) 338 86 59 E-mail: info@meysa.com.tr
MADDE 3 - ALICI BİLGİLERİ
Müşteri olarak www.sanalogretim.com Sitesinden Sipariş Verirken kullanılan adres ve iletişim bilgileri esas alınır.
MADDE 4 - SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN BİLGİLERİ
Malın / Ürünün / Hizmetin türü, miktarı, marka/modeli, rengi, adedi, satış bedeli, ödeme şekli, siparişin sonlandığı andaki bilgilerden oluşmaktadır Ürünlerimizin büyük bir kısmı el yapımı olduğundan satın aldığınız ürünün rengi ve deseni, internet sitesinde görünenden farklı olabilir. ALICI sözleşme konusunu oluşturan bu ürünlerdeki farklılığı sipariş sonlandığında peşinen kabul ettiğini beyan eder.
MADDE 5 - GENEL HÜKÜMLER
5.1 - ALICI, Madde 4'te belirtilen sözleşme konusu ürün veya ürünlerin temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin tüm ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.
5.2 - Sözleşme konusu ürün veya ürünler, yasal 30 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için ALICI'nın yerleşim yerinin uzaklıgına bağlı olarak ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde ALICI veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim edilir. Bu süre ALICI’ya daha önce bildirilmek kaydıyla en fazla 10 gün daha uzatılabilir.
5.3 - Sözleşme konusu ürün, ALICI'dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden Sanalöğretim sorumlu tutulamaz.
5.4 – Sanalöğretim, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur.
5.5 - Sipariş konusu ürünün teslimatı için bedelinin ALICI'nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, Sanalöğretim ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.
5.6- Ürünün tesliminden sonra ALICI'ya ait kredi kartının ALICI'nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini Sanalöğretim'e ödememesi halinde, ALICI'nın kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünün 3 gün içinde Sanalöğretim’e gönderilmesi zorunludur. Bu takdirde nakliye giderleri ALICI'ya aittir. ALICI şayet kendisine gönderilen ürünü belirtilen süre içerisinde göndermezse SATICIYA ürünün 3 katı kadar tazminat ödemeyi peşinen kabul ve taahhüt eder.
MADDE 6 – ÖDEME, İADE VE İPTAL BİLGİLERİ
Kredi kartı ile ödeme yapılmaktadır. Visa, Mastercard kabul edilmeketdir. Satın Alma işlemi sırasında ürünün fiyatına vergi, kargo ücreti ve kargo sigorta ücreti de eklenmektedir. Fatura özetinde bu bilgiler ALICI tarafından görülebilmektdir.
ALICI, Dijital içerikli ürünler olduğundan normalde iadesi olmaz. Çünkü, ürünler kopyalayabilir, çoğaltabilir, web sitesinden download edebilir. ancak, mükerrer sipariş verdi ise onun iadesini isteyebilir. Ürünün farklı bir ürün ile değiştirilmesini talep edebilir.
İade işleminde ödeme kredi kartı veya benzeri ödeme araçları ile gerçekleştirilmişse geri ödeme nakit olarak yapılmaz; ürün bedeli satın alma işleminde kullanılan kredi kartı hesabına iade edilir.
Tüketicinin özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen, niteliği itibari ile hızlı bozulma veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan mallar söz konusu olduğunda tüketici iade hakkını kullanamaz.
ALICI; satın alma işlemini iptal edebilir. İptal işlemi haftaiçi 18:00'a kadar gerçekleştirilmelidir. Eğer sipariş iptal edildiğinde ürün kargoya verilmiş ise kargo bedeli ALICI'ya iade edilecek paradan kesilir. Geri ödeme ALICI'nın ödeme yaptığı hesabına, 15 gün içerisinde gerçekleştirilir.
MADDE 7 - KARGO ve TESLİMAT
Talepleriniz sipariş sonunda teslimata hazırlanmak üzere işleme alınır. Siparişiniz onaylandıktan sonra en geç 5 (beş) iş günü sonunda kargo firmasına teslim edilir. Kargonuzun durumu siparişinizin sonucunda size verilecek kargo takip numarası ile izlenebilir. Sözleşme konusunu oluşturan ürünler SATICI’nın belirleyeceği kargo firması tarafından ALICI’ya teslim edilir. Kargo ücreti ve varsa kargo sigorta ücreti fatura bedeline eklenir. ALICI bu bedelleri ödemeyi de peşinen kabul ve taahhüt eder.
Ödeme işlemi yapıldıktan sonra sözleşme konusu ürünlerin kargoya teslim etme süresi: saat 16:00 ya kadar olan ürünler aynı gün kargoya verilmektedir. saat 16:00 dan sonraki ürünler ertesi gün kargoya verilmektedir. (Hafta Sonu ve Resmi Tatil Günleri Hariç)
Ödeme işlemi yapıldıktan sonra sözleşme konusu ürünlerin yurtdışı kargoların teslim etme süresi ortalama 2 ila 7 hafta sürmektedir.
Sanalöğretim Kargo ve Teslimat sırasında üründe meydana gelebilecek olan zararlardan sorumlu değildir. ALICI kendisine teslim edilen üründe bir hasar gördüğünde kargoyu kabul etmeme hakkına sahiptir. Bu durumda ALICI bir talep dosyası açar. SATICI tarafından üründe meydana gelen hatanın kargo ve teslimattan önce meydana gelmiş olmasının tespiti durumunda hasarlı ürün Sanalöğretim Ana deposuna ulaştıktan sonra ürünün değiştirilmesi ve tekrar kargoya verilmesi işlemi azami 7 iş günü sürer.
MADDE 8 - GARANTİ
Satın alınan ürünler kargo teslim alınana kadar kargo firmasının garantisi altındadır. Kargo tesliminde hasarlı olduğu ALICI tarafından fark edilen ürünler teslim alınmayıp geri gönderilmelidir. Kargo tesliminden sonra ürünler firmamızın garantisi altında değildir.
MADDE 9 – YETKİLİ MAHKEME
İşbu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile Sanalöğretim'in yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir. Siparişin sonuçlanması durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılacaktır.