Autodesk Revit Öğretim Setleri
ÖĞRETİM SETLERİNİN ÖZELLİKLERİ

Revit 2020 Mimari Modelleme Video Eğitim Seti:

Video Eğitim Kursumuz, sıfırdan başlayıp son aşamaya kadar öğrenmeye yönelik setimizdir. Setimizi bitirdiğinizde Revit ile ilgili olarak istediğinizi yapabiliyor olacaksınız. Tüm Bim teknolojisine hâkim olacak, kullanabiliyor olacaksınız.

Revit Video Kursu içerisinde önce programın mantığını başlangıç seviyesinde öğreneceğiz. Profesyonel hayatınızda Revit’i nasıl kullanmanız gerektiğini anlatıp, ileri seviye modelleme tekniklerini işleyeceğiz.

Revit Öğretim Kursunda sadece komutları değil, programı kullanırken yaşayabileceğiniz sorunlar da öğretilmektedir.

Tasarım aşamasından paftalama, sunum ve render aşamasına kadar olan süreçte Revit Derslerini kullanıp proje tamamlanmaktadır.

- Revit Bim ile Yapı şartnamelerini programa uygun hale getirilmesi anlatıldı.

- Revit Bim ile modelin doğru ve hızlı bir şekilde geliştirilmesi anlatıldı.

Bim ile inşaat projeleri doğru bir şekilde sanal ortamda oluşturulup, hızlı ve ekonomik hale gelirken, planlama, tasarım, inşaat ve yönetim için kullanılan modeller işgücü maliyeti, malzeme maliyeti, proje süreleri gibi öğeler en verimli şekilde yaratılır. Bunun nasıl olduğu eğitim seti içersinde anlatıldı.

- Revitte hazırlanan Bim Modeli, herhangi bir üçüncü taraf personelin içinde çalışırken değiştirilebilmesi, güncelleyebilmesi yine kursumuz içersinde anlatıldı.

- Revit, 2 boyutlu çizim, 3 Boyutlu model ve iş akış çizelgeleri gibi bir çok şekillerde sunulabilen öğeler oluşturur. Öğelerden herhangi bir veri değişirse, diğer tüm öğeler Revit tarafından otomatik olarak nasıl güncellenir anlatıldı.

- İnşaat sektörü Bim’ sürecine girdiklerinden itibaren, yapı tasarımı ve inşaat projelerini geliştirmek amacıyla Revit yazılımını yaygın olarak kullanmaya başlamıştır. Bununla ilgili tüm detaylar kursumuz içersinde anlatıldı.

Revit 2020 Mimari Modelleme Eğitim Setinde; family mantığı, familyleri oluştururken dikkat edilmesi gerekenler gibi konuların anlatımı da mevcuttur. Parametrik objeler, kavramsal kütle yapımı, adaptive component dersleri yine video eğitim kursu içerisinde öğrenme imkânı mevcuttur.

Kursta yapılan mimari projeler öğretim seti içerisinde verilmektedir. Online seyredenler de üyelik panelinden çalışma dosyalarına ulaşabilirler.

Revit 2020 İleri Seviye (Family Oluşturma) Video Eğitim Seti:

İleri Seviye Video Öğretim Setimizdir. Revit'i temel seviyede de olsa biliyorsanız kullanabileceğiniz setimizdir. Öncelikle "Revit 2020 Mimari Modelleme" dersini bitirmenizi ısrarla tavsiye ederiz. Bu eğitim setimizde; Revit family kavramı ve ihtiyacımız olan objelerin nasıl oluşturulacağı; en doğru yöntemler ile uygulamalı olarak set içerisinde anlatımı mevcuttur. 

Her iki öğretim setimizi de alıp, sırayla öğrenmenizi tavsiye ederiz.

Video Öğretim Seti içerisinde statik disiplinine ait temel, kolon, kiriş gibi elemanlardan mimari objelere, çatı konstrüksiyonundan, parametrik objelere, bakanlık pozlarının familylere nasıl entegre edileceğine kadar tüm konuların detaylı anlatımı mevcuttur. Family kavramı içerisinde temel konulardan başlayarak daha detaylı ve ileri seviye uygulamalar yapılmıştır. Derslerde oluşturulan familyler ve kaynaklar; video eğitim kursu içerisinde verilmektedir.

Derslerimizi ister download edip, internetsiz olarak izleyebilirsiniz. İsterseniz de video dersleri online olarak izleyebilirsiniz. Öğrenme aşamasında Revit Whatsapp Grubunda hocamızdan destek alabilirsiniz.