Autodesk Revit Öğretim Setleri

Autodesk Revit Öğretim Setleri

ÖĞRETİM SETLERİNİN ÖZELLİKLERİ

Revit 2022 ve Revit 2020 seti sıfırdan başlayıp anlatan setlerdir. Yeni başlayanlar için bunlardan birisini alması yeterli olacaktır. Arasındaki fark sadece farklı versiyonlarda hazırlanmış olmasıdır. Setlerden birisi haricinde, ileri seviye seti de tavsiye ederim.


Revit 2022 Video Ders Eğitim Seti

Video Eğitim Kursumuz, sıfırdan başlayıp son aşamaya kadar öğrenmeye yönelik setimizdir. 

-      BIM (Bina Bilgi Modelleme) Konusu ve tüm detayları

-      Revit Programının diğer 3D modelleme programlarından farkları

-      Programı Download Etmek ve Kurmak, Lisans Türleri

-      Revit Arayüzü

-      Template nedir, nasıl kullanılır, kendi templatelerimizi nasıl oluştururuz

-      Birim, grid, level gibi her çalışmada ayarlanması gereken girdileri nasıl otomatik hale getirmek

-      Dosya Çağır ile koordineli çalışma konuları

-      Topografya nasıl yaratılır ve düzenlenir

-      Family Mantığı, Family Oluşturma ve Düzenleme, Family oluşturulur iken dikkat edilmesi gerekenler

-      Mimari elemanlar, duvar, kapı, pencere, döşeme, asma tavan, çatı, dikey sirkülasyon elemanları, merdiven, rampa, asansör yerleşimleri  ve bu familylerin ihtiyaca özel düzenlenmesi, sonraki projenizde nasıl yeniden kullanılabileceği

-      Betonarme strüktür elemanları, kolon, kiriş, ikincil kiriş, döşeme, duvar, temel ve güçlendirme elemanları donatıların oluşturulması

-      Çelik taşıyıcı elemanları yaratılması, türetilmesi, değiştirilmesi ve bağlantılarının yapılması

-      Mass modelleme nedir? Revitte organic model Oluşturma

-      Detay çizimleri, ölçülendirme, paftalama konuları tüm detayları

-      Örnek proje çizimler yapıp, yukarıdaki tüm konuları öğreneceksiniz.

-      Revit’te bir projelendirme nasıl yapılır örneği ile göreceksiniz.

-      Şehir dışında, İl Özel İdaresi’nin denetlediği bölgede 160 m² kapalı alan ve 120 m² de zemin alanı kullanılabilen, 2 tane çocuk odası, 1 misafir odası bulunan, üçgen çatılı projeyi sıfırdan itibaren çizilmesi öğretilmektedir.

 

Revit 2020 Video Ders Eğitim Seti:

Video Eğitim Kursumuz, sıfırdan başlayıp son aşamaya kadar öğrenmeye yönelik setimizdir. Setimizi bitirdiğinizde Revit ile ilgili olarak istediğinizi yapabiliyor olacaksınız. Tüm Bim teknolojisine hâkim olacak, kullanabiliyor olacaksınız.

Revit Video Kursu içerisinde önce programın mantığını başlangıç seviyesinde öğreneceğiz. Profesyonel hayatınızda Revit’i nasıl kullanmanız gerektiğini anlatıp, ileri seviye modelleme tekniklerini işleyeceğiz.

Revit Öğretim Kursunda sadece komutları değil, programı kullanırken yaşayabileceğiniz sorunlar da öğretilmektedir.

Tasarım aşamasından paftalama, sunum ve render aşamasına kadar olan süreçte Revit Derslerini kullanıp proje tamamlanmaktadır.

- Revit Bim ile Yapı şartnamelerini programa uygun hale getirilmesi anlatıldı.

- Revit Bim ile modelin doğru ve hızlı bir şekilde geliştirilmesi anlatıldı.

- Bim ile inşaat projeleri doğru bir şekilde sanal ortamda oluşturulup, hızlı ve ekonomik hale gelirken, planlama, tasarım, inşaat ve yönetim için kullanılan modeller işgücü maliyeti, malzeme maliyeti, proje süreleri gibi öğeler en verimli şekilde yaratılır. Bunun nasıl olduğu eğitim seti içersinde anlatıldı.

- Revitte hazırlanan Bim Modeli, herhangi bir üçüncü taraf personelin içinde çalışırken değiştirilebilmesi, güncelleyebilmesi yine kursumuz içersinde anlatıldı.

- Revit, 2 boyutlu çizim, 3 Boyutlu model ve iş akış çizelgeleri gibi bir çok şekillerde sunulabilen öğeler oluşturur. Öğelerden herhangi bir veri değişirse, diğer tüm öğeler Revit tarafından otomatik olarak nasıl güncellenir anlatıldı.

- İnşaat sektörü Bim’ sürecine girdiklerinden itibaren, yapı tasarımı ve inşaat projelerini geliştirmek amacıyla Revit yazılımını yaygın olarak kullanmaya başlamıştır. Bununla ilgili tüm detaylar kursumuz içersinde anlatıldı.

Revit 2020 Mimari Modelleme Eğitim Setinde; family mantığı, familyleri oluştururken dikkat edilmesi gerekenler gibi konuların anlatımı da mevcuttur. Parametrik objeler, kavramsal kütle yapımı, adaptive component dersleri yine video eğitim kursu içerisinde öğrenme imkânı mevcuttur.

Kursta yapılan mimari projeler öğretim seti içerisinde verilmektedir. Online seyredenler de üyelik panelinden çalışma dosyalarına ulaşabilirler.


Revit Family Oluşturma - İleri Seviye Video Eğitim Seti:

İleri Seviye Video Öğretim Setimizdir. Revit'i temel seviyede de olsa biliyorsanız kullanabileceğiniz setimizdir. Öncelikle "Revit 2020 Mimari Modelleme" dersini bitirmenizi ısrarla tavsiye ederiz. Bu eğitim setimizde; Revit family kavramı ve ihtiyacımız olan objelerin nasıl oluşturulacağı; en doğru yöntemler ile uygulamalı olarak set içerisinde anlatımı mevcuttur. 

Her iki öğretim setimizi de alıp, sırayla öğrenmenizi tavsiye ederiz.

Video Öğretim Seti içerisinde statik disiplinine ait temel, kolon, kiriş gibi elemanlardan mimari objelere, çatı konstrüksiyonundan, parametrik objelere, bakanlık pozlarının familylere nasıl entegre edileceğine kadar tüm konuların detaylı anlatımı mevcuttur. Family kavramı içerisinde temel konulardan başlayarak daha detaylı ve ileri seviye uygulamalar yapılmıştır. Derslerde oluşturulan familyler ve kaynaklar; video eğitim kursu içerisinde verilmektedir.

Derslerimizi ister download edip, internetsiz olarak izleyebilirsiniz. İsterseniz de video dersleri online olarak izleyebilirsiniz. Öğrenme aşamasında Revit Whatsapp Grubunda hocamızdan destek alabilirsiniz.