Blender Eğitim Öğretim Setleri

Blender Eğitim Öğretim Setleri

ÖĞRETİM SETLERİNİN ÖZELLİKLERİ

BLENDER NEDİR? NE İŞE YARAR?

Blender; 3 Boyutlu Modelleme ve Animasyon yapmak için kullanılan programdır. En büyük Özelliği Programın ÜCRETSİZ olmasıdır. Programı  "https://www.blender.org" ndan ücretsiz olarak indirip, kullanabilirsiniz.

İster 3 Boyutlu Modelleme, İster animasyon yapın. Kullanımı çok kolay olan programın, sonucu ise mükemmeldir. İsteğinize bağlı olarak Blender derslerimiz mevcuttur.

 

3D ANİMASYON YAPMAK İÇİN:

 

1) Blender 4.1 Modelleme, Renklendirme, İskeletlendirme Video Eğitim Seti:

Sıfırdan başlayıp ileri seviyeye kadar anlatan video eğitim setidir. Blender program arayüzü, komutların uygulamalar ile öğretilmesi, Karakter modelleme temelleri olan el, kaş, göz, dudak yapımı, sıfırdan komple karakter modelleme, karakteri iskeletlendirme (Rigleme) yani karakteri hareketlendirme, “Küp Modelleme”, “Vertex Modelleme” ve “Sculpt Modelleme” yöntemleri, Kaplama (texture), materyal (material) atama yani komple renklendirme anlatıldı. Eğitim setini tamamladığınızda, Blender programında istediğiniz her şeyi yapabiliyor olacaksınız.

 

2) Blender Texture Painting Video Eğitim Seti:

Artık karakter modellemeyi, nesne modellemeyi öğrendiniz. Bu setimizde ise yapılan modele, karaktere, nesneye kaplama yapmayı öğreneceksiniz. Boyama tekniği ile çok güzel dokular oluşturacaksınız. Yapmış olduğunuz nesneleri renklendirip, ister gerçek gibi görüntü, ister çizgi film nesnesi gibi göstermeyi, isterseniz eskitme yapılmış nesne gibi gözükmesini sağlamış olacaksınız. Kısacası bu setimizi bitirdiğinizde artık kaplama yapılmış yani renklendirilmiş sahne, model elde etmiş olacaksınız.

 

3) Blender ile Rigleme Video Eğitim Seti:

Yapılan karaktere artık hükmetmeyi öğrenmeliyiz. Kursumuzda karaktere iskelet giydiriyoruz. Bu sayede animasyon karakterini konuşturabilir, ağız mimiklerini yaptırabilir, koşturabilir, yürütebilirsiniz. Kısaca dersleri bitirdiğinizde yaptığınız 3D modeli istediğiniz gibi kontrol edebilirsiniz.

Bu sadece karakter ile sınırlı değildir. Modellediğiniz animasyon sahnesindeki diğer nesneleri de kontrol etmeyi öğretmektedir. Örneğin vinç in kepçesinin kontrolü, hareket kontrolü vs. yine rigleme ile olmaktadır.


4) Blender Animasyon Video Eğitim Seti:

Kontrolünü sağladığımız karakterlerimize de kavuştuk. Şimdi yapmamız gereken animasyon kısmını sağlamaktır. Kursumuz ile istediğimiz animasyonu yapabilmeyi öğreneceksiniz.


5) Blender Particle System Video Eğitim Seti:

Animasyon yapım mantığını kavradıktan sonra sıra Parçacık Sistemini ( Particle System ) öğrenmeye geldi. Animasyonun olmazsa olmaz bölümü Particle System ile sıvı simülasyonu, patlama ve duman animasyonları, saç ve çim oluşturma gibi birçok çalışmayı yapmak mümkün. Bu kursumuz sayesinde parçacık sistemi kullanımına hakim olacak ve ileri seviye çalışmalar yapabileceksiniz.

 

 

MİMARİ 3D MODELLEME YAPMAK İÇİN:

Blender Mimari İç Mekan Video Eğitim Seti:

Mimari için mükemmel bir kurs. 3DS Max, V-ray ve benzeri programları bulmaya son. Ücretsiz olan blender programında istediğiniz 3D iç mekan sahnelerini çok rahat yapabileceksiniz. Fotoğraf kalitesinde render alabileceksiniz, derslerde tüm detay veriliyor. Yine setimiz ile yapmış olduğunuz sahnelerin mimari animasyonlarını rahatlıkla elde edebileceksiniz.


Blender Mimari Dış Mekan ve Animasyon Video Eğitim Seti:

İç mekan modellemeyi öğrendikten sonra cephe ve dış mekan modellemeyi bu kursumuz ile uygulamalı olarak öğreniyoruz. 3D bina modelleme, ölçülendirme, eklenti ( add-on ) kullanımının yanı sıra kamera - ışık ayarları, render alma ve mimari animasyon oluşturmayı da bu set ile rahatlıkla öğreneceksiniz. 

2 BOYUTLU ANİMASYON YAPMAK İÇİN:

Çizgi Film Yapımı (Blender 2D) Video Eğitim Seti:

2 Boyutlu Çizgi film yapmayı, animasyon yapmayı öğreneceğin kursumuzdur. Setimiz sıfırdan itibaren başlayıp anlatılmaktadır. 2 Boyutlu animasyon yapmak için bu seti almanız yeterli olacaktır.


Derslerimizi ister download edip, internetsiz olarak izleyebilirsiniz. İsterseniz de video dersleri online olarak izleyebilirsiniz.