ÖĞRETİM SETLERİNİN ÖZELLİKLERİ

BLENDER NEDİR? NE İŞE YARAR?

Blender; 3 Boyutlu Modelleme ve Animasyon yapmak için kullanılan  programdır. En büyük Özelliği Programın ÜCRETSİZ olmasıdır. Programı  "https://www.blender.org" ndan ücretsiz olarak indirip, kullanabilirsiniz.

İster 3 Boyutlu Modelleme, İster animasyon yapın. Kullanımı çok kolay olan programın, sonucu ise mükemmeldir. İsteğinize bağlı olarak Blender setlerimiz mevcuttur.

 

3D ANIMASYON YAPMAK İÇİN:

Aşağıda verilen 3 seti almanızı tavsiye ederim:

1) Blender 2.8 Modelleme, Renklendirme, İskeletlendirme:

Önce karakterlerin modellemesini, kaplamasını yapmasını öğreniyorsunuz. Setimizi bitirdiğinizde istediğiniz animasyon karakterini oluşturabiliyor olacaksınız.

2) Blender ile Rigleme Eğitim Seti:

Yapılan karaktere artık hükmetmeyi öğrenmeliyiz. Setimizde karaktere iskelet giydiriyoruz. Bu sayede animasyon karakterini konuşturabilir, ağız mimiklerini yaptırabilir, koşturabilir, yürütebilirsiniz. Kısaca yaptığınız 3D modeli istediğiniz gibi kontrol edebilirsiniz.

Bu sadece karakter ile sınırlı değildir. Modellediğiniz animasyon sahnesindeki diğer nesneleri de kontrol etmeyi öğretmektedir. Örneğin  vinç in kepçesinin kontrolü, hareket kontrolü vs. yine rigleme ile olmaktadır.

3) Blender Animasyon Eğitim Seti:

Kontrolünü sağladığımız karakterlerimize de kavuştuk. Şimdi yapmamız gereken animasyon kısmını sağlamaktır. Setimiz ile istediğimiz animasyonu yapabilmeyi öğreneceksiniz.

 

MİMARİ 3D MODELLEME YAPMAK İÇİN:

Blender Mimari Eğitim Seti:

Mimari için mükemmel bir set. 3DS Max, V-ray ve benzeri programları bulmaya son. Ücretsiz olan bu programda istediğiniz 3D sahneyi çok rahat yapabileceksiniz. Fotoğraf kalitesinde render alabileceksiniz. Yine  setimiz ile yapmış olduğunuz sahnelerin mimari animasyonlarını rahatlıkla elde edebileceksiniz.

Mimari modelleme, Mimari Animasyon yapmak için bu setimiz yeterli olacaktır.

 

2 BOYUTLU ANIMASYON YAPMAK İÇİN:

Çizgi Film Yapımı (Blender 2D) Eğitim Seti:

2 Boyutlu Çizgi film yapmak, animasyon yapmayı öğreneceğin setimizdir. Sıfırdan itibaren başlayıp anlatmaktadır. 2 Boyutlu animasyon yapmak için bu seti almanız yeterli olacaktır.