Blender Eğitim Öğretim Setleri
ÖĞRETİM SETLERİNİN ÖZELLİKLERİ

BLENDER NEDİR? NE İŞE YARAR?

Blender; 3 Boyutlu Modelleme ve Animasyon yapmak için kullanılan programdır. En büyük Özelliği Programın ÜCRETSİZ olmasıdır. Programı  "https://www.blender.org" ndan ücretsiz olarak indirip, kullanabilirsiniz.

İster 3 Boyutlu Modelleme, İster animasyon yapın. Kullanımı çok kolay olan programın, sonucu ise mükemmeldir. İsteğinize bağlı olarak Blender derslerimiz mevcuttur.

 

3D ANİMASYON YAPMAK İÇİN:

Aşağıda verilen 3 Video Eğitim Setini almanızı tavsiye ederim:

1) Blender 2.8 Modelleme, Renklendirme, İskeletlendirme Video Eğitim Seti:

Kursumuzda önce karakterlerin modellemesini, kaplamasını yapmasını öğreniyorsunuz. Derslerimizi bitirdiğinizde istediğiniz animasyon karakterini oluşturabiliyor olacaksınız.

2) Blender ile Rigleme Video Eğitim Seti:

Yapılan karaktere artık hükmetmeyi öğrenmeliyiz. Kursumuzda karaktere iskelet giydiriyoruz. Bu sayede animasyon karakterini konuşturabilir, ağız mimiklerini yaptırabilir, koşturabilir, yürütebilirsiniz. Kısaca dersleri bitirdiğinizde yaptığınız 3D modeli istediğiniz gibi kontrol edebilirsiniz.

Bu sadece karakter ile sınırlı değildir. Modellediğiniz animasyon sahnesindeki diğer nesneleri de kontrol etmeyi öğretmektedir. Örneğin  vinç in kepçesinin kontrolü, hareket kontrolü vs. yine rigleme ile olmaktadır.

3) Blender Animasyon Video Eğitim Seti:

Kontrolünü sağladığımız karakterlerimize de kavuştuk. Şimdi yapmamız gereken animasyon kısmını sağlamaktır. Kursumuz ile istediğimiz animasyonu yapabilmeyi öğreneceksiniz.

 

MİMARİ 3D MODELLEME YAPMAK İÇİN:

Blender Mimari Video Eğitim Seti:

Mimari için mükemmel bir kurs. 3DS Max, V-ray ve benzeri programları bulmaya son. Ücretsiz olan blender programında istediğiniz 3D sahneyi çok rahat yapabileceksiniz. Fotoğraf kalitesinde render alabileceksiniz, derslerde tüm detay veriliyor. Yine setimiz ile yapmış olduğunuz sahnelerin mimari animasyonlarını rahatlıkla elde edebileceksiniz.

Mimari modelleme, Mimari Animasyon yapmak için bu setimiz yeterli olacaktır.

 

2 BOYUTLU ANİMASYON YAPMAK İÇİN:

Çizgi Film Yapımı (Blender 2D) Video Eğitim Seti:

2 Boyutlu Çizgi film yapmayı, animasyon yapmayı öğreneceğin kursumuzdur. Setimiz sıfırdan itibaren başlayıp anlatılmaktadır. 2 Boyutlu animasyon yapmak için bu seti almanız yeterli olacaktır.


Derslerimizi ister download edip, internetsiz olarak izleyebilirsiniz. İsterseniz de video dersleri online olarak izleyebilirsiniz.