CNC Torna, CNC Freze, CNC Makro Eğitim Öğretim Setleri

CNC Torna, CNC Freze, CNC Makro Eğitim Öğretim Setleri

ÖĞRETİM SETLERİNİN ÖZELLİKLERİ

CNC Setleri Neden Lazım ?

Bir çok CAM programı mevcuttur. Bu programlar; tasarlamış olduğunuz ürünün kalıbını verip, G kodunu üretir. G kodunu CNC tezgaha yüklediğinizde, parçayı işler.

Parça tekrar imalata tabi tutularak (delik delme, kılavuz açma, yüzey tarama, kanal açma vs.) işlenir. Peki size ürün getirseler, üründe belli bir noktadan delik açmanızı isteseler; ne yapacaksınız?

1.Yöntem: Ürünü SolidWorks te tasarlayıp, kalıbını alıp, CAM programında işleyip ardından G kodunu alacaksınız ve CNC tezgaha aktaracaksınız. 1 dakikalık işlem için, 1 saat uğraşacaksınız.

2.Yöntem: Ürün CNC tezgaha konup, gerekli G kodu; CNC Tezgahın kontrol ünitesinde operatör tarafından elle yazılır. Bu işlem süresini kısaltır. Örnek 1 saatlik işlem 1 dakikada biter.

CNC tezgahın kontrol ünitesinde CNC Programlama yapabilen operatör CAM programına ve dolayısıyla bilgisayara bağlı olmaktan kurtulur.

CNC setlerimiz ile; CNC tezgahtaki kontrol ünitesinde G kodu yazabileceksiniz. Tüm G kodlarını setlerimiz sayesinde öğreneceksiniz.

 

CNC Torna ve Torna Makro

Eğitim setinde CNC Torna Çevrimleri ve CNC Tornalarda Alt Programlama anlatılmıştır. 20 Saatlik Öğretimde Cimco Edit ve Swansoft CNC Simülasyon programları yardımıyla tüm torna çevrimleri anlatılmıştır. Torna Makro Sıfırdan başlayıp, tüm detayları ile anlatıldı.CNC Freze Eğitim Seti 

Temel seviyeden son aşamaya kadar öğretmektedir. Tam tamına 35 saatlik dolu dolu bir eğitimdir. Tüm G çevrimleri uygulamalar ile öğretilmektedir. Hem Kontrol Ünitesi Kontrolünü, hem CNC Freze işlemini, hem de hangi G Çevriminin nerede kullanıldığını ve nasıl kullanıldığını öğreneceksiniz. Sorunlar karşısında nasıl çözüm üreteceğinizi, çalışmayı nasıl finale getireceğinizi öğreneceksiniz. Şu ana kadar üretilmiş en iyi CNC setleri olduğuna sizde kanaat getireceksiniz.

 

CNC Freze Makro Eğitim Seti 

CNC Freze Makrosu tüm detayları ile anlatılmaktadır. Torna Setinde anlatılan Torna Makrodur. Bu setimizde ise Frezenin Makrosu Anlatılmaktadır. 30 Saat Anlatım mevcuttur.


Setlerin resimlerine tıklayıp, gelen sayfada daha detaylı bilgi alabilirsiniz.