SolidWorks Eğitim Öğretim Setleri

SolidWorks Eğitim Öğretim Setleri

ÖĞRETİM SETLERİNİN ÖZELLİKLERİ

SolidWorks 2023 Video Eğitim Seti :

Sıfırdan başlayıp, son aşamaya kadar anlatan setimizdir.

Temel Eğitim, 2D (Sketch), 3D Modelleme tüm komutları, ölçülendirme uygulamalar ile birlikte öğretilmektedir.

Montaj (Assembly) ile parçaların bir araya getirilmesi, montaj kontrolü, patlatma görünümü, montaj parça listesi, alt montaj, bir dosya içerisinde montajın birden çok varyasyonunun oluşturulması, kemer, zincir, menteşe, dişli, rak pinyon, vida vb. ilişkilerin verilmesi, SolidWorks kütüphanesi kullanımı öğretilmektedir.

Teknik Resim (Drawing) ile A-A kesitleri, yardımcı görünüm, kesit görünümü, detay görünümü, antet, bom listesi, balonlu görüntü, delik bilgisi, delik tablosu vb. teknik resimlerinin oluşturulması öğretilmektedir.

Animasyon (Motion) ile SolidWorks animasyon temelleri, animasyonda kamera yakınlaştırma ve uzaklaştırma, ürün patlatma animasyonları, döndürme animasyonları vb. dersler eğitim setinde öğretilmektedir.

SolidWorks Eklentileri ile gerçekçi renderlar alma, resim üzerinden sketch oluşturma, 3D Sketch kullanımı vb. öğretilmektedir.

Kursu download edip internetsiz veya download etmeden internet ile izleyebilirsiniz. Telegram Yardımlaşma Grubu ile hocamızdan destek alabileceksiniz

Not: Eğitimde kullanılan tüm materyaller set içerisine eklendi. Verilen materyaller ile dersleri siz de uygulayabileceksiniz.

 

SolidWorks 2023 Sac Metal Video Eğitim Seti:

En kapsamlı Sac Metal eğitimine sahip olmuş olacaksınız. SolidWorks Sac Metal tüm komutlarını, konularını öğreneceksiniz. Sonrasında onlarca sac metal uygulaması yapacaksınız. Uygulamaları sizde yaptığınızda, iş hayatında sizden istenebilecek veya sizin yapmak isteyebileceğiniz tüm sac metal işleri rahatlıkla yapabileceksiniz.

SolidWorks Sac Metal Seti için temel seviye SolidWorks bilgisine sahip olmanız gerekir. SolidWorks bilmiyor iseniz öncelikle “SolidWorks 2023 Eğitim Seti” mizi bitirmenizi tavsiye ederiz. Setimiz İle:

Sac levha ile ilgili tüm imalat ve tasarım kriterleri,

Açınım hesaplarında kullanılan K faktörü kullanımını pratikte ve teorikte tüm detayları ile uygulamalı olarak öğrenimi,

Solidworks sac levha sekmesinde bulunan bütün komutların sırasıyla kullanımını uygulamalı olarak öğrenimi,

Karmaşık sac parçaları sac levhaya dönüştürme komutu ile kolayca tasarlamayı,

Solidworks tasarım kütüphanesinde bulunan form araçlarının yanında kendinize özgü Form verme araçları tasarlayıp sac levha üzerinde uygulamayı,

Sac levha tasarımında dikkat edilmesi gereken püf noktaları öğrenerek imalata uygun sac tasarımları yapabilmeyi,

Oluşturduğunuz sac parçaların açınım alma işlemlerini,

Oluşturduğunuz sac parçaların teknik resim ortamında detaylandırılmayı öğreneceksiniz.

Komut anlatımları sonrası kapsamlı sac levha uygulamaları ile tasarımda pratiklik kazanacaksınız.