Video Montaj, Kurgu ve Düzenleme Öğretim Setleri

Video Montaj, Kurgu ve Düzenleme Öğretim Setleri

ÖĞRETİM SETLERİNİN ÖZELLİKLERİ

After Effects 2022 Eğitim Seti

After Effects 2022 eğitim setimiz sıfırdan başlayanlar içindir. Eğitim setimiz ile After Effects programının kullanımını tüm detayları ile öğrenmiş olacaksınız. Programda şu komut şu işe yarıyor deyip, geçmiyor. Komutlar uygulamalar ile birlikte öğretilmektedir.


After Effects Reklam ve Jenerik Uygulama Seti

After Effects temel seviyede bilenler içindir. Tamamen uygulamalardan oluşmaktadır. "After Effects 2022 Eğitim Seti" kursumuzu bitirdikten sonra bu kursa da devam etmenizi öneririz. Bu sayede After Effects bilginizi iyice pekiştirmiş olacaksınız. Piyasada yapılan uygulamaları artık siz de yapabiliyor vaziyete geleceksiniz. 


Premiere 2022 Eğitim Seti: 

Eğitime sıfırdan başlayanlar içindir. Programı bitirdiğinizde Premiere programını tüm detayları ile öğrenmiş olacaksınız. İçersinde bir çok uygulama da içermektedir. Yapay zeka ile donatılmış olan Premiere 2022 programının tüm yenilikleri ile kullanımını öğreneceksiniz. 20 Saatlik anlatıma sahip setimiz ile hem programın kullanımını öğrenmiş olacaksınız, hem de bir çok uygulama yapmış olacaksınız.


Sosyal Medya Story, Video, Animasyon, Post Hazırlamayı Öğrenme (Premiere ile)

Premiere programını temel seviye de kullanmayı öğrenmiş olanlar içindir. Eğer Premiere programının kullanmını bilmiyor iseniz öncelikle "Premiere 2022 Eğitim Seti" isimli video kursumuzu bitirmenizi tavsiye ederiz. Bu video eğitim setimiz ile Sosyal Medya mecrası için gerekli olan tüm işleri rahatlıkla yapabileceksiniz. Eğitim içersinde instagram, facebook, tiktok gibi Sosyal Medya  mecraları için Story, Video, Animasyon, Post hazırlamayı öğreneceksiniz.


Adobe Premiere mi After Effects mi?

Adobe Premiere mi After Effects mi hangisini kullanmalıyım, Nereden başlamalıyım? Bu sorunun cevabı aslında yine sizde saklı çünkü hangi amaç için kullanacağınızı sadece siz biliyorsunuz. Mesela bir YouTuber olacaksanız sürekli videoları kesip, biçmeniz gerekcektir. İşaret ettiğimiz yerlerde resimler çıkacak ya da video içersinde yine bir video kullanacak renk efekti verecek ve en sonunda render alacaksınız, bunuda en hızlı premiere ile yapabilirsiniz. Fakat siz çeşitli animasyonlar hazırlayacaksanız, logolara hareket verecekseniz, video önlerine açılış introları yapacaksınız bunun için biçilmiş kaftan ise After Effects programıdır.

Kısaca Adobe After Effects, sinema ve televizyon programları için dijital haraketli grafik, post-prodüksiyon ve kompozisyon özelliği taşıyan bir programken Premiere programı film, TV ve internet için video düzenleme programıdır.

Görüldüğü gibi her iki programın kendine has güçlü yanları var. Bu nedenle iki programı kıyaslamak yerine kullanım amacına göre seçim yapılmalıdır. Premiere programını kesinlikle öğrenmenizi tavsiye ediyoruz. Çünkü bu işlerle uğraşan herkes mutlaka video montajlama yapmaktadır. Montajlama ve render da çok hızlı bu nedenle işinizi oldukça kolaylaştıracaktır. After Effects ile size animasyon lazım olduğunda kullanabilirsiniz, yazılım premiere ile senkronize çalışmaktadır. Yani bir programda yaptığınız çalışmayı kolay bir şekilde diğer programa aktarabiliyorsunuz. Buda işinizi oldukça kolaylaştırıyor.