Web Tasarım Yazılım Programlama Eğitim Öğretim Setleri

ÖĞRETİM SETLERİNİN ÖZELLİKLERİ

SIRASIYLA HTML5 SONRA CSS3 EN SONUNDA İSE PHP VEYA ASP.NET
HTML5

Web Sitesi yapmak için öncelikle elimizde Photoshop, illustrator vs. de hazırlanmış bir çalışma olması gerekir. HTML5 setimizi çalışıp bitirdiğinizde çalışmayı nasıl web sitesi haline getireceğinizi öğrenmiş olacaksınız. Artık Photoshop, illustrator vs. de hazırlanmış tüm çalışmaları web sayfası olarak hazırlayıp internete atabilirsiniz.

CSS3

Web Sayfasını internete attınız. Müşteri internet sayfasına baktı. Bir kaç değişiklik istiyorum dedi. Örneğin web sitesindeki butonların rengini beğenmedim. Onların rengi turuncu değil kırmızı olsun dedi. Web sitesinde 20 web sayfası var ve bunların içersinde de 3 adet buton olduğunu düşünelim. O zaman çok dikkatli bir şekilde bütün butonları bulmalı onların rengini tek tek turuncudan kırmızıya çevirmelisiniz. Bu 60 adet butonun rengini değiştirmek sizi bütün gün uğraştırır. Eğer web sitesi CSS3 uyumlu olur ve ona göre hazırlanır ise her şey tek bir yerden ayarlanır. Yapacağınız tek şey dosyadaki bir ayarı değiştirmek butonların rengi turuncu değil kırmızı olsun demektir. Kısaca sizin bütün gün uğraşacağınız işlemleri saniyeler mertebesinde halletmenizi sağlar.

CSS3 Setinin Diğer bir Özelliği BOOTSTRAP

Web Sitesi bitti, müşteriye teslim ettiniz. Tek bir yerden kontrol edilebilir güzel bir site oldu. Müşteri cep telefonundan, veya tabletten baktığında gördü ki site görüntüsü cep telefonuna sığmıyor. Yani kısaca web siteniz mobil uyumlu olmadı. Web sitesinin mobil uyumlu olmasını BOOTSTRAP ile sağlıyoruz. Bu da CSS3 setimiz içersindeki BOOTSTRAP setinde anlatılmaktadır.

PHP VEYA ASP.NET

Web sitesini müşteri artık çok memnun, görüntüsü ile kullanımı ile, mobil uyumlu olması ile tam benim istediğim gibi oldu dedi. Ancak, siteyi kullanmaya başlayınca bazı eksikler olduğunu gördüm dedi. Bunların da yapılmasını istiyorum. Onlardan bazıları şunlardır:

Müşteriler sitemde üye olabilsinler, üyeler sitemden alışveriş yapabilsinler (e-ticaret). Benim bir yönetim panelim olsun, oradan ürünlerin resmini, fiyatlarını, bilgilerini ekleyebileyim, sileyim, değiştirebileyim. Siteme güncel kampanyalar ekleyebileyim istiyorum dedi. Bunların hepsini PHP veya ASP.NET seti ile yapabilirsiniz. Ardından dört dörtlük sitemiz hazırdır.